Ładuję...
Porady

Dlaczego hybryda się klei? Nie popełniaj tego błędu!

Dlaczego hybryda się klei? Nie popełniaj tego błędu

Współczesne kobiety żyją w ciągłym biegu, dlatego bardzo chętnie korzystają z wszelkich rozwiązań ułatwiających dbanie o dobry i atrakcyjny wygląd. Niewątpliwie jednym z najczęstszych pomysłów, na które się decydują, jest manicure hybrydowy. To stosunkowo prosta w wykonaniu metoda, a my podpowiadamy jak zrobić paznokcie hybrydowe. Częstym problemem jest jednak to, że hybryda po utwardzeniu się klei, a przyczyn tego może być kilka.

Czemu hybryda się klei?

Zapewne wiele z Was wykonując manicure hybrydowy, uważa, że popełnia błąd. Po utwardzeniu poszczególnych warstw, a nawet na końcu, gdy już utwardzimy top, nasza hybryda się klei. Jednak jest to jak najbardziej wskazane, a nawet pożądane! Odpowiedzialna jest za to tak zwana warstwa dyspersyjna.

Hybrydy w lampie LED utwardza się przeważnie 30 sekund. Te bardziej napigmentowane kolory, czarne czy granaty, można utwardzać nawet do 60 sekund. Jednak po wyjęciu ręki z lampy okazuje się… że hybryda się klei! Ma to na celu łatwiejsze sklejanie się poszczególnych warstw lakieru i topu. Dzięki temu nasz paznokieć jest gładki i się nie rozwarstwia.

Hybryda klei się jeszcze z innego powodu, który jest niezwykle istotny, jeśli szczególnie lubimy wielokolorowe, zdobione paznokcie. Warstwa dyspersyjna pozwala na pozostawieniu na paznokciu naklejek, pyłków, tasiemek i wszelkich innych zdobień. Po nałożeniu będą ładnie przylegać i nie odstawać. Po nałożeniu tych aplikacji na kolorowy lakier miękkim i dużym pędzelkiem warto jeszcze zebrać nadmiar pyłku czy brokatu. Wtedy nakładamy top — matowy albo zwykły, zależnie od tego, jaka wizja artystyczna nam przyświeca.

Co zrobić, jak hybryda się klei?

Po nałożeniu topu ponownie pojawić się może lepka warstwa. Wszystko zależy od wybranego topu, bo oprócz zwykłych topów do hybryd dostępne są także topy no wipe, czyli tzw. suche topy. Te pierwsze, po nałożeniu i utwardzeniu, także mają warstwę dyspersyjną. Należy ją przetrzeć cleanerem za pomocą wacików bezpyłowych, aby hybryda przestała się kleić. Z kolei top no wipe po utwardzeniu nie wymaga już żadnych dodatkowych czynności — można od razu cieszyć się pięknym, głębokim kolorem paznokcia, który top dodatkowo wydobywa i utrzymuje na długi czas.

Hybryda się klei — najczęstsze błędy

Hybryda może się też kleić, kiedy nałożona na paznokieć warstwa jest za gruba. Jeśli zastanawiasz się, jaka zatem ilość lakieru jest idealna, to zazwyczaj jest to jedna kropla. Jednak tak naprawdę jest to zależne np. od długości paznokcia. Jeśli lakieru jest za dużo, po utwardzeniu dalej będzie się kleić, przyjmie konsystencję gumy i się złuszczy, a wtedy należy całość zdjąć i zacząć manicure od nowa. Dlatego najlepiej jest aplikować hybrydy wielowarstwowo, małymi porcjami. W jej równomiernym rozłożeniu, zwłaszcza wokół skórek, mogą pomóc pędzelki do hybryd, a także sondy.

Kolejnym częstym błędem jest ścieranie warstwy dyspersyjnej. Pamiętaj — hybryda ma się kleić! Jeśli każdą poszczególną warstwę po utwardzeniu przetrzesz cleanerem, możesz uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. Nie dość, że finalny kolor będzie mniej intensywny, zmatowiały, to hybryda dodatkowo może dużo stracić na wytrzymałości. Jeśli dodatkowo chcesz np. stworzyć efekt syrenki za pomocą pyłku holo — nie będzie się on kleił do hybrydy. Tylko warstwa dyspersyjna to umożliwia.

Jeśli przestrzegasz wszystkich powyższych wytycznych, Twoje hybrydy nie będą się rozwarstwiać, będą do tego gładkie i błyszczące — chyba że wybierzesz top matowy. Jeśli chcesz ograniczyć liczbę niezbędnych kosmetyków, możesz użyć również preparatu 2 w 1 łączącego właściwości bazy oraz topu. Warto także mieć na uwadze, że jeśli hybryda się klei, być może należy w swojej lampie do paznokci wymienić żarówki, która nie są już tak mocne jak na początku.