Ładuję...
Porady

Czym się różnią paznokcie żelowe od hybrydowych?

Hybryda i żele to najpopularniejsze metody manicure. Każda z nich ma swoje zwolenniczki. Dziś postaramy się przybliżyć Wam różnice między hybrydą a żelem. Może artykuł ten pozwoli Wam zdecydować się na którąś z nich.

Czym się różnią paznokcie żelowe od hybrydowych?

Paznokcie żelowe to starsza metoda wykonywania manicure, natomiast hybryda to stosunkowo nowy sposób stylizacji. Obie te formy cechują inne właściwości, które omówimy w kolejnych krokach.
Mamy nadzieje, że rzetelnie odpowiemy na pytanie, czym się różnią paznokcie hybrydowe od żelowych.

Nakładanie

Zacznijmy od podstaw, czyli od nakładania bazy i koloru.
W stylizacji żelowej, jak i hybrydowej niezbędne jest nałożenie bazy.
Żele uv Semilac są zamknięte w małych kryształkach, nie w buteleczkach. Stąd też pędzelek, do nakładania żelu na płytkę paznokcia, jest konieczny. Żelowa konsystencja wymaga też odpowiedniego modelowania pędzelkiem i nadania odpowiedniego kształtu. Do takiej pracy potrzebna jest wiedza i umiejętności. Na żelową bazę można nałożyć kolorowy żel uv bądź kolorowy lakier hybrydowy.
Przy żelach uv należałoby wspomnieć także o silnym zapachu produktu, który przy dłuższej aplikacji, może stać się nieprzyjemny.

A co z paznokciami hybrydowymi?
Warto podkreślić, że lakiery hybrydowe Semilac występują w klasycznych buteleczkach z pędzelkiem. Stąd też, ich aplikacja przypomina malowanie paznokci klasycznym lakierem, który z pewnością, każda z Was używała. Do nałożenia bazy lub koloru hybrydy, nie potrzeba dodatkowych akcesoriów, a lakiery hybrydowe są elastyczne, więc dość łatwo można rozprowadzać je po powierzchni. Wykonanie takiego manicure to łatwy i bezpieczny sposób na stylizację paznokci, któremu podoła każda pani, nawet początkująca.
Hybrydy są bezzapachowe, więc praca z nimi dodatkowo staje się przyjemniejsza.

Przedłużanie

Przedłużanie płytki paznokcia jest możliwe zarówno dzięki żelom, jak również lakierom hybrydowym. Jeśli płytka jest słaba, a paznokcie miękkie i łamliwe – warto zdecydować się na przedłużanie żelami uv. Dlaczego? Przedłużanie żelem zapewnia twardość, gdyż żel jest mniej elastyczny od hybrydy.
Zobaczcie, jak krok po kroku wykonać przedłużanie metodą żelową.

Wśród lakierów hybrydowych Semilac króluje specjalna baza do przedłużania - Semilac Extend Base, dzięki której można nadbudować płytkę do 1cm. Z racji większej elastyczności, przedłużanie hybrydą może nie sprawdzić się u osób z tendencją do miękkich paznokci. Jednak gdy, płytka jest w normalnej kondycji, to przedłużanie hybrydą jest dobrym i łatwym rozwiązaniem.


Jeśli chodzi o wykonanie przedłużania to oba sposoby są podobne, gdyż należy wykonać je na szablonie. Różnica natomiast polega na efekcie, jaki chcemy uzyskać. Czy warto postawić na mocne żelowe przedłużenie, a może skupić się na lekkiej nadbudowie hybrydą? Decyzja zależy od tendencji Waszych paznokci.

Zdejmowanie

To kolejny aspekt, który różni żel od hybrydy.
Jeśli macie wykonany manicure metodą żelową to samodzielne ściągnięcie produktu jest możliwe tylko poprzez mocne spiłowanie całości, ponieważ żel nie rozpuszcza się w acetonie. Gdy pojawia się odrost, należy uzupełnić żel, a nie ściągać całkowicie jego utwardzoną już warstwę. Fakt ten sprawia, że czynności te wymagają nieco większej precyzji niż ściągnięcie hybrydy.
A jaka jest różnica, jeśli chodzi o zdejmowanie hybrydy?
Lakiery hybrydowe powinno się ściągać za pomocą kilku niezbędnych produktów. Do tego zadania warto na początku zmatowić płytkę za pomocą pilniczka, a następnie wykorzystać folie do usuwania lakieru hybrydowego, które trzeba nasączyć w acetonie lub removerze. Tak przygotowane folie należy przyłożyć do paznokcia. Po upłynięciu odpowiedniego czasu, całą warstwę hybrydy zdejmujemy Pusherem.
Po zakończeniu tego zadania – na paznokciach ( po odpowiednim przygotowaniu płytki) można tworzyć kolejne manicure hybrydowe! Łatwość ściągania produktu jest niezwykłym atutem i sprawdzi się u pań, które lubią zmieniać swoje stylizacje.

Hybryda czy żele?

Ciągłe wątpliwości, jakie paznokcie wybrać : hybryda czy żel? A może płytka jest słaba i potrzebuje kosmetyku do zadań specjalnych?
Jeśli zależy Wam na naturalnych, elastycznych paznokciach oraz na łatwej aplikacji i zdejmowaniu manicure, powinnyście zdecydować się na lakiery hybrydowe. Z kolei, jeśli chcecie mocno nadbudować płytkę i zapewnić jej twardość – żel sprawdzi się tutaj doskonale.