Chat with us, powered by LiveChat

POBIERZ NASZĄ NOWĄ APKĘ: MÓJ SEMILAC I ODBIERZ LAKIER ZA 1 GROSZ

Ładuję...
Porady
Blog

Czym jest wegański krem do rąk?

Weganizm to styl życia początkowo utożsamiany z powstrzymywaniem się od spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego. Obecnie praktykują go dziesiątki milionów ludzi na całym świecie, a liczba ta stale rośnie. Nie dotyczy on już tylko rodzaju diety, ale obejmuje również nieużywanie ubrań i kosmetyków wytworzonych z surowców odzwierzęcych oraz nieuczestniczenie w rozrywkach takich jak rodeo, cyrk, zoo czy oceanarium. Jeśli los zwierząt jest Ci szczególnie bliski, na pewno zainteresują Cię wegańskie kremy do rąk.

Wegański krem do rąk – co wchodzi w jego skład?

Wegański krem do rąk nie może zawierać żadnych substancji pochodzących od zwierząt, takich jak: miód, pyłek i wosk pszczeli, jad pszczoły, propolis, jedwab, keratyna, prebiotyki wytworzone z przetworów mlecznych, lanolina, nić pajęcza, jad żmii lub węża czy śluz ślimaka. Poza tą generalną regułą nie istnieją inne dodatkowe obostrzenia odnośnie do tego, co powinno znaleźć się w omawianym kosmetyku.

Wegańskie kremy do rąk mają swoje składniki wymienione na etykietach. Nierzadko spotyka się w nich oleje i masła roślinne dostarczające skórze naturalnych elementów odżywczych niezbędnych jej do regeneracji. Równie popularną substancją obecną w tego typu kosmetykach jest gliceryna roślinna. Jej naturalne właściwości nawilżające doskonale chronią dłonie przed niesprzyjającymi warunkami otoczenia, na przykład przed mrozem. Jako dodatek kremy często zawierają witaminy A i E, które mają wyjątkową prozdrowotną zdolność do neutralizowania wolnych rodników.

Wybierając wegański krem do rąk, warto dokładnie zapoznać się z jego etykietą. Na opakowaniach tego typu produktów zazwyczaj umieszczony jest też slogan „Cruelty Free”, czyli „wolny od okrucieństwa”. Jego obecność oznacza, że kosmetyk nie był testowany na zwierzętach. To świetna wiadomość, jeśli troszczysz się o los szczurów i innych gryzoni laboratoryjnych, ale pamiętaj, że takie oznaczenie nie gwarantuje, iż krem nie zawiera żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego. Jeżeli Ci na tym zależy, szukaj na pudełku informacji o wegańskiej formule.

Jak wybrać wegański krem do rąk?

Aby Twoje dłonie zawsze pozostawały zdrowe i zadbane, należy regularnie je nawilżać oraz natłuszczać. To, czego najbardziej potrzebuje skóra, zależy od Twojego wieku, typu cery, ewentualnych chorób, jak również od panujących warunków pogodowych. Odpowiednia pielęgnacja rąk zapobiega powstawaniu zmarszczek i chroni Cię przed infekcjami. Wybierając wegański krem do rąk, pamiętaj, by zadać sobie pytanie, czego dokładnie od niego oczekujesz.

W ciepłe dni, gdy słońce długo pozostaje na nieboskłonie, szczególnie ważna jest ochrona przed promieniowaniem UV. Przed i po opalaniu warto stosować regenerujące wegańskie kremy do rąk. Odpowiednio zabezpieczają one Twoje dłonie oraz zapobiegają ich przesuszaniu. Tego typu kosmetyk to najlepszy sposób na pielęgnowanie skóry, która przez dłuższy czas była wystawiona na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak wysoka temperatura. Jego leczniczy skład wspomaga powrót do zdrowia podrażnionej cery.

W okresie, kiedy na dworze przeważają niskie temperatury, koniecznie wyposaż się w nawilżający wegański krem do rąk. Mroźne powietrze szybko wysusza skórę, co prowadzi do jej pierzchnięcia i powstawania nieprzyjemnego odczucia „ściągnięcia”. Odpowiedni balsam zapobiega powstawaniu podrażnień, a regularnie stosowany znacząco spowalnia naturalny proces starzenia się skóry.

Wegański krem do rąk – czy istnieje produkt doskonały?

Podczas wybierania kosmetyków warto starać się znaleźć jak najbardziej uniwersalny artykuł. Najlepiej, aby był on dostępny w różnych rozmiarach opakowań. Dzięki temu mniejszy produkt możesz zawsze nosić w swojej torebce, a większy postawić na półce w łazience. To dobry sposób na ułatwienie sobie regularnego nawilżania dłoni. Regeneracyjny wegański krem do rąk sprawdza się doskonale do każdego typu skóry, niezależnie od pory roku. Korzystnie jest używać go po każdym kontakcie z wodą oraz zawsze, gdy czujesz, że Twoja skóra tego potrzebuje.

Wegański krem do rąk – czy może być naturalny?

Wegańskie kremy do rąk najczęściej składają się z naturalnych substancji, których źródłem są rośliny, glinki czy szlachetne metale. To spora zaleta, zwłaszcza jeśli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa. Tego typu produkty przynoszą też ukojenie dla osób borykających się z atopowym zapaleniem skóry. Jako szczególnie skuteczny dodatek do kremów warto wymienić złoto koloidalne. Odpowiada ono za regeneracyjne właściwości kosmetyków. Pamiętaj jednak, że w przypadku artykułów przebadanych dermatologicznie składniki syntetyczne również nie są niczym szkodliwym.

Wegański krem do rąk – jak się wchłania?

Wegański krem do rąk powinien być wzbogacony w substancje ułatwiające wchłanianie ich pozostałych elementów. Często nazywa się je „promotorami przenikania”. Za ich sprawą skóra traci część swojej szczelności na krótki czas, co pozwala regenerującym czynnikom dostać się nawet do jej głębokich warstw. Na wygodę stosowania kremu wpływa też jego lekka konsystencja.