Ładuję...
Porady

Co jest potrzebne do wykonania manicure hybrydowego?

Lakiery hybrydowe są używane przez manikiurzystki w salonach kosmetycznych, ale również przez ogromną rzeszę kobiet, które wykonują manicure hybrydowy w domowym zaciszu. Fala popularności hybrydy stale rośnie.
Aplikacja lakierów hybrydowych jest prosta, więc można nakładać je samodzielnie w domu, a wizyta u kosmetyczki nie jest konieczna, pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze.
Nie wiesz, czego potrzeba do manicure hybrydowego? Odpowiedź w artykule.


Dlaczego warto zdecydować się na lakiery hybrydowe?

Manicure hybrydowy nie bez powodu cieszy się stale rosnącą popularnością. Jeśli zapytamy kobiety, czego najbardziej brakuje im w przypadku klasycznych lakierów, to ich odpowiedź będzie brzmiała : trwałości. Minusem klasycznych lakierów jest ich niska odporność na uszkodzenia mechaniczne, czy odpryski. Prace domowe lub inne zajęcia, w których dłonie są mocno angażowane, mogą spowodować, że lakier odpryśnie lub zwyczajnie odpadnie od paznokcia. W takich sytuacjach niezastąpiony okazuje się lakier hybrydowy, który jest połączeniem klasycznego lakieru i żelu. Prawidłowo wykonany manicure hybrydowy pozwoli cieszyć się nienagannym manicure nawet do 3 tygodni bez odprysków.

Dodatkowy atut hybryd to łatwość aplikacji. Aby wykonać manicure hybrydowy potrzebujesz jedynie czasu i odpowiednich produktów.

Co jest potrzebne do manicure hybrydowego?

Do zrobienia paznokci hybrydowych potrzebujesz kilku niezbędników, aby poprawnie wykonać stylizację. Poniżej lista produktów, które są absolutnym must have, jeśli chodzi o robienie paznokci hybrydowych.

 1. Lampa uv/led
  Lakiery hybrydowe nie wysychają same. Należy utwardzić pod lampą uv/led. Bez tego przyrządu stylizacja jest niemożliwa.
 2. Pilnik do paznokci
  Dzięki opiłowaniu paznokci pilnikiem, nabiorą one odpowiedniego kształtu.
 3. Bloczek polerski
  To specjalny bloczek do zmatowienia płytki paznokcia. Pozwoli na większą przyczepność bazy.
 4. Patyczki drewniane i cążki
  Z pomocą tych dwóch akcesoriów odsuniesz i wytniesz odstające skórki.
 5. Waciki bezpyłowe
  Waciki bezpyłowe usprawnią oczyszczanie płytki po jej zmatowieniu, nie pozostawiając pyłu. Wymagają nasączenia cleanerem.
 6. Cleaner
  Płyn, z pomocą którego oczyścisz i odtłuścisz płytkę.
 7. Baza do lakierów hybrydowych
  W odróżnieniu do klasycznych lakierów, hybrydy wymagają nałożenia bazy bezpośrednio na płytkę paznokcia. Dopiero na utwardzoną bazę można nałożyć lakier hybrydowy.
 8. Lakier hybrydowy
  To kolor, który nakłada się na bazę. Powinno się aplikować dwie cienkie warstwy, a każdą z nich utwardzić w lampie.
 9. Top
  Top należy nałożyć na koniec wykonywania stylizacji. Zabezpiecza on kolor oraz nadaje mu odpowiedniego blasku lub matu, w zależności od wybranego produktu.


Warto też zaopatrzyć się w płyn do dezynfekcji, który powinno się stosować przed i po stylizacji. 

W ofercie Semilac przygotowaliśmy specjalne zestawy startowe, dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem pięknych paznokci hybrydowych.
Nasza oferta dla początkujących to pakiety wszystkich niezbędnych akcesoriów do wykonywania hybryd.
Różnią się one rodzajem lampy oraz kolorami lakierów hybrydowych, które możesz poznać w opisie każdego zestawu startowego.  
To świetna propozycja na prezent dla każdej kobiety, bez względu na okazję. W końcu piękne dłonie i paznokcie to wizytówka kobiecości.

Zobacz, jak wykonać manicure hybrydowy Semilac krok po kroku i odważ się wykonać go sama w domu.

Inspiracje na manicure hybrydowy możesz zaczerpnąć z naszych stylizacji.