Ładuję...
Porady
Blog

Co jest potrzebne do paznokci żelowych?

By cieszyć się pięknym manicure zawsze, gdy masz na to ochotę, warto nauczyć się, jak wykonywać go samodzielnie w domu. Wbrew pozorom, nie jest to wcale trudne. Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku cierpliwość i ćwiczenia – warto jednak wiedzieć, co jest potrzebne do wykonania paznokci żelowych na formie. W tym artykule przekażemy Ci całą wiedzę i podpowiemy, co jest niezbędne do wykonania takiej stylizacji. A więc zaczynajmy!

Manicure żelowy pozwoli Ci cieszyć się pięknymi dłońmi nawet przez 4 tygodnie – o ile zostanie wykonany z wykorzystaniem profesjonalnych produktów najwyższej jakości. Nie warto stawiać na tańsze zamienniki nieznanych marek, ponieważ nie tylko mogą one zawierać nieprzebadane lub nawet szkodliwe dla zdrowia składniki, ale także nigdy nie dają gwarancji zadowalającego efektu. Dlatego nie daj się zwieść podejrzanie atrakcyjnym cenom. Wykonanie paznokci żelowych zajmuje trochę czasu, dlatego nie warto kupować średniej jakości kosmetyków, które zmuszą Cię do naniesienia poprawek na stylizację po kilku dniach.

 

Paznokcie żelowe co jest potrzebne?

Przejdźmy przez cały proces po kolei, byś dokładnie wiedziała, jakiego produktu czy narzędzia użyć do jakiej czynności. Jak zapewne wiesz, pierwszym etapem w manicure żelowym na formie jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Nie tylko musisz skrócić paznokcie pilnikami o odpowiedniej gradacji, ale także zmatowić je polerką. Do odsunięcia skórek przy wale okołopaznokciowym użyć możesz kopytek lub pusherów czy, jeśli jesteś bardziej wprawiona, frezarki z nałożonym odpowiednim frezem. Pamiętaj, na tym etapie kluczowa jest dokładność wykonania pracy. Dobrze przygotowana płytka pozwoli na lepsze przyleganie masy żelowej, co znacząco wpłynie na to, ile czasu będziesz cieszyła się pięknym manicure.

Co jeszcze jest potrzebne do zrobienia paznokci żelowych? Gdy skórki są usunięte, a płytka zmatowiona, czas na jej odtłuszczenie. Do tego celu używać będziesz wacika bezpyłowego nasączonego cleanerem. Na tak przygotowany paznokieć nałóż primer, w żargonie stylistek zwany taśmą dwustronną – to właśnie on umożliwia mocne związanie żelu z płytką paznokcia, a co za tym idzie, pozytywnie wpływa na trwałość manicure. Primer możesz zakupić w dwóch opcjach: kwasowy oraz bezkwasowy. Powinnaś dobrać go, uwzględniając stan swoich paznokci. Jeśli wykonywałaś kiedyś manicure żelowy, bazuj na doświadczeniu – jeśli nie, testuj! Każda z nas jest inna i efekty mogą się różnić w zależności od swoistych cech Twoich paznokci.

 

 Jakie żele są potrzebne do paznokci żelowych?

By nałożyć żel, najpierw musisz pod każdy wolny brzeg paznokcia podłożyć formę do paznokci. To produkt, którego jakości musisz być pewna. Klej każdej formy musi być silny – tak, byś nie musiała powtarzać prób w nieskończoność. Co prawda aplikacja formy wymaga wprawy, jednak nabierzesz jej tylko w przypadku pracy na dobrych jakościowo produktach. Profesjonalne naklejki posiadają również równe linie i oznaczenia, niezbędne do wypracowania kształtu i długości paznokci.

Żele, jakich będziesz używała, są bardzo istotne – dlatego korzystaj tylko z produktów, co do których jakości masz pełne zaufanie. Na początku przygody z manicure żelowym Twoim sprzymierzeńcem będzie ten o gęstszej konsystencji, ponieważ jego opracowanie jest odrobinę łatwiejsze. By go położyć, potrzebujesz żelu–bazy. Do sprawnej aplikacji posłuży Ci pędzelek. Najlepiej zaopatrz się w dwa rozmiary, by przekonać się sama, który okaże się dla Ciebie wygodniejszy.

Zastanawiasz się, co jeszcze jest potrzebne do paznokci żelowych na formie? By utwardzić najpierw bazę, z następnie żel i top, będziesz musiała skorzystać z  odpowiedniej lampy LED lub UV. Wybór należy do Ciebie! Obie różnią się mocą, a co za tym idzie, czasem utwardzania.

Po zakończonej stylizacji dobrą praktyką jest zadbanie o skórki – nałóż na nie oliwkę, a na całe dłonie wykonaj peeling i maseczkę odżywczą. To pozwoli Ci się cieszyć nie tylko pięknymi paznokciami, ale także dłońmi.