Ładuję...
Porady
Blog

Cienkie paznokcie — jak szybko je wzmocnić?

Zdrowe dłonie to podstawa młodego wyglądu i nie da się ukryć, że odpowiedni manicure ma ogromny wpływ na to, w jaki sposób się prezentują. Jednak nie wszystkie kobiety mogą cieszyć się mocną płytką. Cienkie rozdwajające się paznokcie często wywoływać dyskomfort, a nawet ból, dlatego wymagają szczególnej pielęgnacji. Ich piłowanie i przycięcie nie jest wystarczające do tego, by wyglądały dobrze. Jeśli chcesz wiedzieć, jak dbać o cienkie paznokcie, koniecznie czytaj dalej.

Cienkie paznokcie — przyczyna

Jeśli Twoim problemem są cienkie łamliwe paznokcie, to warto przyjrzeć się potencjalnym przyczynom tego stanu. Słaba płytka może być efektem niewystarczającej pielęgnacji lub zbyt intensywnego piłowania. Równie duże znaczenie ma dieta — niedobór wapnia, krzemu i białek skutkuje osłabieniem paznokci. Częsty kontakt z mocnymi substancjami chemicznymi i detergentami może negatywnie wpływać na dłonie. Pozostałe przyczyny obejmują obgryzanie i skubanie skórek, różnego rodzaju infekcje, obniżenie odporności organizmu oraz urazy mechaniczne.

Cienkie paznokcie — przyczyny szukaj w swojej diecie

Cienkie paznokcie po hybrydzie skutecznie wzmocnisz, stosując dietę bogatą w białka. Żywność, która zawiera je w dużej ilości, to przede wszystkim mięso, nabiał, jajka oraz rośliny strączkowe. Ważne są także kwasy tłuszczowe, obecne w olejach roślinnych, orzechach, pestkach i nasionach. Odpowiedni sposób żywienia skutecznie pozwoli wzmocnić paznokcie zniszczone po hybrydzie. Warto również zwrócić uwagę na minerały — przede wszystkim wapń, magnez i krzem. Ich uzupełnienie może skutkować zdecydowaną poprawą stanu paznokci, a przy okazji także skóry oraz włosów.

Cienkie paznokcie po hybrydach — jak o nie prawidłowo zadbać?

Jeśli Twoim problemem są cienkie paznokcie po hybrydzie, to mamy dla Ciebie kilka rad. Dłonie potrzebują nawilżenia, dlatego pamiętaj o regularnym stosowaniu kremów do rąk, niezależnie od długości płytki. Do skórek warto używać specjalnej odżywki z witaminami do paznokci, ponieważ obszary te są wyjątkowo narażone na wysuszanie. To z kolei pogarsza stan paznokci. Odżywki bardzo dobrze działają profilaktycznie i ochronnie — delikatnie utwardzają płytkę, a także chronią ją przed kruszeniem. Błędem jest stosowanie specjalnych preparatów do paznokci dopiero po zauważeniu ich rozdwajania się i łamliwości. Zadbaj też o wysoką zawartość witamin i minerałów w diecie. Dzięki tym działaniom paznokcie będą szybko rosnąć i zdrowo wyglądać. Ostatnią ważną sprawą okazuje się odpowiedni kształt płytki. Krótkie i osłabione paznokcie warto piłować na owal, który jest najbardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Cienkie paznokcie po hybrydzie — daj im czas

Bardzo cienkie paznokcie należy regularnie piłować i skracać, dzięki czemu dasz im czas na wzmocnienie i regeneruję. To nie oznacza, że nie możesz robić manicure’u. Krótkie paznokcie najlepiej wyglądają, gdy są pomalowane na neutralne barwy — kolory nude nadają stylizacji elegancji i kobiecości. Pamiętaj jednak, że zbyt jasne barwy mogą optycznie zmniejszać płytkę. Hitem na krótkich paznokciach okazują się wszelkie kontrasty, np. połączenie bieli z czernią. Natomiast jeśli namalujesz pionowe paski lub delikatne kropki, Twoja stylizacja nabierze dziewczęcej lekkości. Odpowiednio wypielęgnowane krótkie paznokcie hybrydowe na pewno będą wyglądać pięknie i efektownie.

Bardzo cienkie paznokcie też mogą być piękne

Manicure jest bez wątpienia jednym z podstawowych zabiegów wpływających na stan kobiecych dłoni. Warto zwrócić uwagę, aby baza pod lakier hybrydowy zawierała ważne składniki odżywcze. Dzięki temu nawet bardzo cienkie paznokcie będą wyglądać zdrowiej. Dodatkowo regularne stosowanie kremów do rąk gwarantuje poprawę kondycji dłoni, a także skórek. Stylizacje na krótkiej, ale zadbanej płytce wyglądają efektownie oraz zapobiegają urazom mechanicznym, które mogą osłabiać paznokcie. Sięgnij po produkty Semilac i podaruj swoim dłoniom drugie życie.