Ładuję...
Porady
Blog

Akwarele na paznokciach – jak zrobić?

Akwarele na paznokciach to niezwykle efektowna technika. Z jej pomocą możesz stworzyć na płytkach prawdziwe miniaturowe dzieła sztuki. Ten typ malunku przypadnie do gustu zwolenniczkom estetycznych wzorów, którym zależy na subtelnym zdobieniu. Wydaje się skomplikowany i czasochłonny, z pewnością wymaga sprawnych rąk oraz zdolności artystycznych, lecz tak naprawdę akwarelowy manicure jest bardzo łatwy w wykonaniu. Dzięki temu możesz stworzyć go sama w swoim zaciszu domowym. Wystarczy, że zaopatrzysz się w kilka niezbędnych i ogólnodostępnych produktów. Jak zrobić akwarelowy manicure? Jakich pędzli użyć i czego jeszcze potrzebujesz? Dowiedz się tego poniżej!

Akwarele na paznokciach – co jest potrzebne?

Akwarelowe zdobienie paznokci jest sposobem na stosunkowo szybkie ozdobienie płytki robiącymi wrażenie wzorami. Aby to zrobić, przydadzą Ci się odpowiednie produkty i sprzęt. Do stworzenia tego rodzaju ornamentów obowiązkowe będą baza, top i cleaner oraz lakier hybrydowy lub żel do wykonywania zdobień. Narzędzia, które są konieczne do ich wykonania to przede wszystkim pędzelki.

Akwarele na paznokciach najlepiej rozprowadzać długim pędzlem z cienką, ostro zakończoną końcówką. Dobrze sprawdzi się pędzelek z syntetycznego włosia N01 Perfect Line – do zdobień.

Akwarele na paznokciach – jak przygotować płytkę?

Malowanie zawsze przebiega łatwiej i sprawniej, kiedy powierzchnia dostępna do pracy nie jest bardzo mała. Wyjątkiem od tej reguły nie są również akwarele. Paznokcie, na których zamierzasz wykonywać wzory, powinny być dość długie. Pozwala to na utworzenie dobrze widocznych, pięknych ornamentów. Końcowy efekt przykuwa wzrok i nie sposób przejść obok niego obojętnie. Jeżeli chcesz pomalować drobne, krótkie płytki, możesz to zrobić, ale najtrafniejszym wyborem będzie wtedy zaprojektowanie niewielkich elementów ozdobnych.

Zanim zaczniesz tworzyć czarujące wzory, najpierw odpowiednio przygotuj paznokcie. Akwarele są najlepiej widoczne na jasnym lakierze hybrydowym. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by baza do pracy miała ciemny kolor, jednak wówczas kolor zdobień powinien być zdecydowanie żywszy. Warto eksperymentować oraz uczyć się nowych, ciekawych technik. Aby lakiery trzymały się płytki, musisz ją przygotować ją tak, aby była idealnie równa i dokładnie pozbawiona skórek. Pamiętaj również, by tuż przed rozpoczęciem manicure zmatowić paznokcie przy pomocy polerki, a następnie przemyć cleanerem.

Akwarele na paznokciach – jak wykonywać zachwycające wzory?

Na początek przygotuj sobie szkiełko lub kartonik, a także cienkie pędzelki o miękkim, długim włosiu. Aby stworzyć zaskakujące i piękne wzory postaw na lakiery Semilac, które są odpowiednio napigmentowane, przez co wykonany wzór jest dobrze widoczny.

Żeby rozpocząć zdobienie, najpierw wcześniej przygotowany paznokieć pokryj bazą hybrydową i jedną warstwą wybranego przez Ciebie koloru. Na kartoniku lub szkiełku umieść kroplę lakieru, którym chcesz wykonać ornament. Utwardzony paznokieć ponownie pomaluj bazą, lecz tym razem jej nie utwardzaj. Dzięki lepkości produktu łatwiej będzie wykonać planowany malunek. Na mokrej bazie rozpocznij tworzenie wzoru.

To, jak będą wyglądały akwarele na paznokciach, zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni. Możesz wybrać rozmyte spirale czy subtelne kwiaty. Aby wykonać pierwszy z nich, maluj zakręcone ślimaczki, delikatnie suwając pędzlem po paznokciu. Jeśli zdecydujesz się na kwiaty, rozpocznij od postawienia kropki lakieru na środku płytki, a następnie przeciągnięcia jej w górę, w dół i na boki i uzupełnienia wolnych przestrzeni czterema łukami spotykającymi się pośrodku kwiatka.

Jeżeli chcesz osiągnąć intensywny kolor i kontrastujące z resztą zdobienia brzegi, nałóż na pędzelek dużą ilość lakieru i wykonuj wzory pewnymi pociągnięciami ręki. Pozwala to namalować na przykład gałązki albo geometryczne ornamenty. Kiedy osiągniesz oczekiwany rezultat, możesz przejść do ostatniego kroku, czyli utrwalenia uzyskanego efektu.

Akwarele na paznokciach – jak zabezpieczyć wykonane wzory?

Dzieło stworzone na płytkach jest bardzo delikatne, dlatego koniecznie musisz je zabezpieczyć. W tym celu możesz wykorzystać brokatowy, błyszczący lub pozbawiony połysku matowy top do lakierów hybrydowych. Jeśli nie jesteś w stanie się zdecydować, wypróbuj pewną pomocną sztuczkę. Akwarele na paznokciach pokryj matowym topem, wygląda on zupełnie tak samo jak lśniąca wersja tego kosmetyku. Daje Ci to szansę na zmianę zdania. Nie ścieraj jednak zaaplikowanej już warstwy, gdyż zniszczyłoby to namalowany wzór. Utwardź najpierw matowy top i dopiero wtedy nałóż błyszczący.