Ładuję...
Blog

Jak zdjąć hybrydę? Najprostsze techniki

Hybryda na paznokciach zawsze wygląda dobrze. Problem pojawia się jednak po około 2,5 tygodnia, kiedy to odrosty występujące na manicure są już widoczne gołym okiem. W związku z tym trzeba pomyśleć o zdjęciu hybrydy. Istnieje kilka technik wykorzystywanych przez różne salony kosmetyczne. Najprostsze są jednak dwie metody usuwania lakieru hybrydowego. Jedna z nich proponuje wykorzystanie zmywacza do paznokci na bazie acetonu, natomiast druga – frezarki. Która z tych metod jest lepsza? Jak ściągnąć hybrydy za pomocą tych dwóch technik?

Zdejmowanie hybrydy – czego użyć?

Na początku przygody z robieniem hybryd wiele kobiet zastawia się, czym zmyć lakier hybrydowy. Usuwanie lakieru hybrydowego za pomocą acetonu lub frezarki jest niezwykle skuteczne. Nie mniej jednak ta druga technika jest zdecydowanie lepsza. Szybkie i łatwe zdejmowanie hybrydy to ogromna zaleta tego urządzenia. Dodatkowo frezarka jest niezwykle uniwersalna, przez co można wykorzystać ją do pielęgnacji płytki paznokcia. Usuwanie hybrydy za pomocą zmywacza na bazie acetonu jest czasochłonne, jednak tak samo skuteczne. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze stylizacją paznokci, to z pewnością lepszym rozwiązaniem będzie tutaj zdjęcie hybrydy za pomocą zmywacza do paznokci.

Usuwanie hybrydy zmywaczem na bazie acetonu

Ściąganie hybryd acetonem to prawdopodobnie najbardziej popularna technika, wykorzystywana zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Do jej wykonania należy przygotować striper, który znacząco ułatwia przebieg całego procesu, pilniki oraz patyczki. Najważniejszymi elementami, bez których nie będziesz w stanie usunąć hybrydy, jest zmywacz do lakieru hybrydowego i folie. Jeżeli przygotowałaś już wszystkie te elementy, możesz zacząć działać. Zmywanie hybryd należy rozpocząć od zmatowienia całej płytki paznokcia. Do tego posłuży Ci prosty pilnik o wybranej przez siebie gradacji. Po tym możesz przejść do właściwego usuwania. Nasącz folię do hybrydy Remover’em, po czym owiń nim wybrany paznokieć. Czynność tę powtarzaj z każdą próbą usunięcia lakieru z kolejnej płytki. Następnie musisz odczekać około 10 minut. W międzyczasie hybryda stanie się miękka, ułatwiając tym samym jej ściągnięcie. Następnie możesz się zabrać za zmywanie hybrydy. Pomoże Ci w tym striper. Ruchy wykonuj delikatnie, od dolnej do górnej części paznokcia. Pozostała warstwa lakieru powinna schodzić bardzo łatwo. Jeżeli już wyczyściłaś całą płytkę, to można zabrać się za jej pielęgnację. Do tego posłużą Ci pilnik prosty oraz drewniany. Ten pierwszy pozwoli nadać odpowiedni kształt wszystkim paznokciom, natomiast modele drewniane zmatują płytkę oraz usuną z niej resztki hybrydy. Na koniec poleca się ją wygładzić, by można było sprawnie zrobić nowy manicure.

Zdejmowanie hybrydy za pomocą frezarki

Hybrydę można ściągnąć także bez używania środka na bazie acetonu. To doskonałe rozwiązanie dla osób wrażliwych i alergików. Jak zdjąć hybrydy bez acetonu? Właściwie każda miłośniczka zdobienia paznokci powinna mieć w swoim wyposażeniu frezarkę. Dzięki niej praca stylistki paznokci jest sprawna i łatwa. Jedną z zalet tego urządzenia jest jego uniwersalność. Służą do usuwania hybrydy, polerowania płytki paznokcia oraz mogą odgrywać rolę pilnika. Jak ściągnąć hybrydę za pomocą tego urządzenia? Aby usunąć lakier hybrydowy potrzebne Ci będą jedynie frezarka i frezy. Na początku musisz wybrać odpowiedni frez. Do ściągania masy hybrydowej poleca się użycie węglikowego walca. Następnie umieść go w swojej frezarce i ustaw odpowiednią ilość obrotów. Teraz możesz zacząć właściwe usuwanie hybrydy. Warto pamiętać, by delikatnie przesuwać ruchomą część urządzenia – najlepiej pracować od góry do dołu. Nie wolno naciskać na paznokieć ani pracować długo w jednym miejscu, ponieważ można całkowicie zniszczyć sobie płytkę. Jeżeli hybryda jest już całkowicie ściągnięta, to teraz czas na pielęgnację. Zmieniając frez na diamentowy długi szpic, możesz usunąć skórki, natomiast wybierając diamentowy mikro walec, możesz wyczyścić i wygładzić swoją płytkę paznokcia.