Pędzle do makijażu

Pędzle do makijażu

9 produktów

Jakie pędzle do makijażu wybrać?

Zestaw pędzli do makijażu powinien być naprawdę dobrej jakości, aby praca nimi była przyjemna, a efekt końcowy spełniał oczekiwania.
Na rynku dostępne są : pędzle do oczu i pędzle do twarzy. Mogą być one wykonane z włosia naturalnego, bądź syntetycznego.
Włosie naturalne jest droższe i bardzo delikatne. Syntetyczne natomiast jest bardziej giętkie, rzadziej powoduje alergie, a produkty mniej wchłaniają się w strukturę włosia. To ogromny plus, gdyż kosmetyk nie pozostaje na pędzlu, a pozwala z wyjątkową delikatnością przenieść produkt na twarz.

Pędzle do oczu
powinny być elastyczne i gęste, aby ułatwić aplikację cieni. Ich nakładanie na powieki będzie możliwe dzięki małym i płaskim pędzlom.

Pędzle do twarzy przeznaczone są do konturowania, nakładania pudru, bronzera lub korektora. Przed zakupem pędzla warto zapoznać się z informacją do jakich produktów sprawdzi się on najlepiej. Pędzle do twarzy, w zależności od swojego przeznaczenia mają różne kształty i długości włosia.

Warto też zwrócić uwagę na trzonki pędzli do makijażu. Powinny być precyzyjnie wykonane, a długość trzonka musi być odpowiednia, aby zapewnić komfort pracy. Zbyt długi lub za krótki pędzel doprowadzi do nieumiejętnego nakładania produktu, co może spowodować do tworzenia plam i zabrudzeń na buzi.

Jakie pędzle do makijażu dla początkujących są najlepsze?
Czy osoby początkujące będą potrafiły wykonać makijaż pędzlami? Jeśli są to pędzle dobrej jakości – tak! Warto więc postawić na dobre akcesoria do makijażu, by nie zniechęcić się podczas nakładania kosmetyków. Do początkowych aplikacji rekomendujemy pędzle z włosia syntetycznego. Na dobry start, zamiast zestawu pędzli do makijażu, można wypróbować jeden z nich i przekonać się, że aplikacja kosmetyków za pomocą pędzli to makijażu nie jest wyjątkowo skomplikowana.

Jak przechowywać pędzle do makijażu ?
To kwestia indywidualna. Jeśli pędzle używane są często, warto mieć je pod ręką np. w specjalnym pudełku przy lusterku. Z kolei, gdy makijaż nie jest codziennym rytuałem, pędzle mogą być przechowywane w piórniku lub w kosmetyczce.

Rozwiń Czytaj opis Zwiń opis kategorii
Wyczyść filtry
NAJPOPULARNIEJSZE
NAZWA PRODUKTU A-Z
NAZWA PRODUKTU Z-A
NAJNIŻSZA CENA
NAJWYŻSZA CENA
 1. Nowość #471
 2. Nowość #472
 3. Nowość #473
 4. Nowość #474
  474 Semilac pędzel do korektora
  29,90 zł
 5. Nowość #475
 6. Nowość #476
 7. Nowość #477
 8. Nowość #478
 9. Nowość #479
Wyczyść filtry
NAJPOPULARNIEJSZE
NAZWA PRODUKTU A-Z
NAZWA PRODUKTU Z-A
NAJNIŻSZA CENA
NAJWYŻSZA CENA